Összefoglaló jelentés

UNIVERSITAS Service Közhasznú Nonprofit Kft. 2009.évi tevékenységéről

A Dunaújvárosi Főiskola (DF) 2006.május16.-i létesítő okirattal a Főiskola működésével kapcsolatos oktatási feladatok elősegítéséhez szükséges infrastruktúra biztosítása, fejlesztése és működtetésével kapcsolatos feladatok ellátására érdekében létrehozta a Universitas Service Közhasznú Társaságot. A Gt változás alapján a társaság neve 2007.07.30-tól UNIVERSITAS Service Közhasznú Nonprofit Kft.
A felek együttműködésének és a Kft cél szerinti feladatainak ellátása érdekében a Főiskola biztosítja a Kft. cégszerű működéséhez szükséges (székhelyként bejegyzésre került) irodahelyiségét, valamint a helység infrastrukturális ellátottságát.

A Kft az Oktatási Központ Szolgáltatási Szerződésben meghatározott Üzemeltetési Feladatainak teljes körű ellátására megállapodást kötött a STRABAG Oktatási PPP-vel, mint Szolgáltatóval és üzemeltetési megállapodás keretében vállalta 2006. évtől 20 éves időtartamra az Oktatási Központ (Campus), 2007. évtől a Dunaújváros, Dózsa György út 35.-37. Kollégiumok üzemeltetését.
A szerződés keretében üzemeltetésre leltárral átvett tárgyi és egyéb berendezési, felszerelési és fogyóeszközöket a Kft Főiskola intézményeinek használatába adta, a szerződésben foglalt monitoring tevékenységgel ellenőrzött közhasznú üzemeltetési tevékenységet elvégezte.

2008. március 01.-től az M1 épület üzemeltetése indult el, 2008. november 26-án műszaki átvételre került a Szabadidőközpont épülete a PPP program keretében. 2009 júliusában átadásra került az új étterem, melyet 2009. szeptemberétől kezdődő tanévben bérlő hasznosít. 2009 novemberétől a Dózsa György Út 35.sz Kollégium épületében a levelező hallgatók és a Főiskolán megrendezendő rendezvények magas színvonalú kiszolgálása érdekében 90 férőhelyes (38 szoba )hotel szolgáltatás kialakítását kezdtük meg. A mérlegzárásig ennek engedélyeztetése megtörtént.
A Kft és a Főiskola a szolgáltatási időtartam alatt közös leltári nyilvántartó és összehangolt monitoring rendszert alkalmaz.

Az együttműködés során az egyes intézmények vonatkozásában a Kft, mint tárgyi, mint emberi erőforrás biztosításával, valamint költségfinanszírozással és pénzügyi támogatással segítette elő a Főiskola oktatási tevékenységét és infrastrukturális fejlesztéseit. 2009-ben közreműködött a DUF ,,A” épület korszerű átalakításában.

Az emberi erőforrás biztosítása során felek munkavállalói adott intézmény területén közösen együttműködtek a DF intézményrendszer infrastrukturális üzemeltetésének költség hatékony megoldása érdekében. A feladat teljesítése során összehangolták, mind az irányítási, mind a tárgyi és egyéb eszközök biztosítására irányuló döntési mechanizmusukat és feltételeiket.

A Főiskola és a Kft közérdekű célja és közös érdeke, hogy a korszerű létesítményekben együttműködjenek az oktatás, és kutatás-fejlesztés területén elősegítsék a mérnöki, informatikai, közgazdasági, menedzseri és kommunikáció szakos hallgatók elméleti és gyakorlati felkészülését. 2007. évben a kommunikáció szakos hallgatók gyakorlati továbbképzése érdekében 100%-os részesedést szerzett a Pentafon Kft-ben és az óta folyamatosan működteti, biztosítja a szükséges pénzügyi forrást a Rádió 24 rádióadó fenntartásához.

A Kft közhasznú tevékenysége ellátása során a 2009 évben is közreműködött:
A Dunaújvárosi Főiskola Főiskolai Napok, Gólyabál, Diplomaátadó rendezvényének megszervezésében és lebonyolításában
vezetői információs rendszerének működtetésében
oktatási tevékenység elősegítése érdekében pályázatok és egyéb oktatási segédanyagok elkészítésében
A DF regionális és országos ismertségének elérése érdekében tájékoztató, figyelemfelhívó, PR tevékenység ellátása érdekében rádió üzemeltetése
A DF minőségügyi rendszerének működtetésében közreműködés

A tétel megnevezése Előző év Tárgyév
Összes közhasznú tevékenység bevétele 254148 423891